with Brak komentarzy
kredyt hipteczny zgierz

ETAPY KREDYTU HIPOTECZNEGO

   Decyzja o podjęciu kredytu hipotecznego to decyzja na wiele lat, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Kredyt hipoteczny jest produktem złożonym i przemyślane działanie, na każdym jego etapie, gwarantuje uzyskanie atrakcyjnej oferty kredytowej. W Polsce jest kilkadziesiąt banków oferujących kredyty hipoteczne. Oferty można otrzymać odwiedzając osobiście każdy bank, jednak już porównanie otrzymanych ofert jest trudne. W naszym biurze codziennie porównujemy oferty kredytów hipotecznych, dlatego warto zdać się na wiedzę i umiejętności doradcy kredytowego. Poniżej przedstawiamy jak wygląda cały proces kredytowy i na jakim etapie może pomóc ekspert kredytowy.
  1. Sprawdzenie zdolności kredytowej
   Zanim zaczniemy szukać wymarzonej nieruchomości należy zbadać zdolność kredytową. W tym celu warto udać się do eksperta kredytowego, który w trakcie jednego spotkania określi jaką kwotę może nam przyznać bank na zakup nieruchomości.
  1. Wybór nieruchomości
   Gdy znamy już nasze możliwości finansowe możemy zacząć poszukiwania nieruchomości spełniającej nasze oczekiwania. Po dokonaniu wyboru i sprawdzeniu stanu prawnego nieruchomości, dochodzi do podpisania umowy przedwstępnej lub deweloperskiej oraz wpłaty zaliczki/zadatku.
  1. Kompletowanie potrzebnych dokumentów i złożenie wniosku kredytowego w banku.
   Na tym etapie dochodzi do wyboru oferty kredytowej dostosowanej do oczekiwań klienta. W naszym biurze negocjujemy z bankami najlepsze warunki kredytowe dla naszych klientów. Porównujemy wszystkie oferty kredytów w Polsce: prowizje, ubezpieczenia bankowe, marże, oraz koszty wycen. To wszystko wpływa na całkowity koszt kredytu. Pomagamy również w zebraniu niezbędnych dokumentów oraz w wypełnieniu wniosków. Następnie w imieniu klienta zawozimy dokumenty do banku.
  1. Analiza wniosku kredytowego
   Po złożeniu wniosku kredytowego,  bank przystępuje do jego analizy. Decyzji kredytowej można spodziewać się w okresie 3-4 tygodni. W tym czasie wniosek będzie kierowany na poniższe etapy:
- analiza wstępna- to pierwsza selekcja mająca na celu sprawdzić kompletność dokumentów, oraz ich ważność, zazwyczaj wykonywana na poziomie oddziału banku.
- analiza finansowo- osobista- odnosi się do dochodów oraz parametrów kredytobiorcy w odniesieniu do wieku, stanu cywilnego, historii kredytowej itp.
- analiza prawna- to możliwość akceptacji wniosku kredytowego pod kątem obowiązujących regulacji danego banku.
- analiza nieruchomości- odnosi się do nieruchomości. Ma na celu określenie wartości, stanu technicznego i możliwości uznania tej nieruchomości jako zabezpieczenie spełniające wymogi banku.
  1. Wydanie decyzji kredytowej.
   Pozytywną decyzję kredytową należy traktować jako ofertę zawarcia kredytu. Bank może również wydać decyzję warunkową, w takim przypadku zazwyczaj chodzi o przedłożenie dodatkowych dokumentów lub  zaświadczeń.
  1. Podpisanie umowy kredytowej
   Zawsze przed podpisaniem umowy kredytowej należy dokładnie się z nią zapoznać. Wszelkie niejasności i zawiłości umowy warto wyjaśnić ze swoim ekspertem kredytowym.
  1. Uruchomienie kredytu hipotecznego.
   Uruchomienie kredytu i przelanie środków pieniężnych następuje po dostarczeniu do banku aktu własności zakupionej nieruchomości.
   Korzystając z usług naszego biura zostaniesz sprawnie i rzetelnie przeprowadzony przez cały procedurę kredytu hipotecznego.
   Pamiętaj, nie pobieramy opłat za nasze usługi, wynagradza nas bank.

 

   Zapraszamy do kontaktu

FinGrey- Studio Finansowe ul. Lechonia 2, 95-100 Zgierz,   tel. 504-465-117